חיפוש

כמה סיבות ממש טובות למה חייב שבכל בית תהיה ספה שנפתחת למיטה

עודכן: 4 במאי 2020


לריהוט חכם יש המון יתרונות, לא רק שזה חוסך המון מקום בחלל הבית אלא גם הרהיטים עובדים בשבילנו. כאשר יש לנו בבית ספה שנפתחת למיטה אנחנו בעצם מצליחים לתפוס שתי ציפורים משמעותיות במכה אחת. גם ספה שהיא מערכת ישיבה וגם מיטה, שני רהיטים שהם הכרחיים בכל בית.

מערכות ישיבה תופסות הרבה מקום בחלל הבית, וכשהחלל לא גדול במיוחד זה יכול ליצור עומס מיותר. כמו כן לעיתים אנחנו צריכים למקם ספה נוספת באחד החדרים בבית והספה צריכה להיות שימושית לא רק לישיבה. במקרים כאלה ספה נפתחת למיטה תהיה הפתרון הנכון ביותר.

בסופו של יום, כל חדר בבית צריך להיות פרקטי ותואם לצרכים של דיירי הבית.

ריהוט חכם- שתי ציפורים במכה אחת

אז בכל זאת איזה שימושים יש לספות הנפתחות?

יצירת חדר אורחים במשרד הביתי או בחדר הלימודים-

ברוב המקרים אין לנו את הפריבילגיה שיהיה לנו חדר אחד בבית שיוכל לשמש אך ורק כחדר אורחים וחדר נוסף שיהיה המשרד או חדר הלימודים. כאשר החדר משמש כחדר עבודה/לימודים, לא יהיה נכון להציב מיטה גדולה במרכז החדר מכיוון שהמיטה תתפוס שטח גדול שפשוט לא יהיה מנוצל רוב הזמן. לכן, זה הגיוני מאוד לנסות ולשלב את השניים ביחד. הפתרון של ספה נפתחת למיטה מאפשר לנו ליצור חדר עבודה מעוצב ואלגנטי עם חלל גדול ובמקביל חדר אורחים מפנק לפי הצורך.

ספת אירוח למשרד- חיסכון משמעותי במקום

ספות אירוח נפתחות למיטה תוצרת איטליה

הפיכת הסלון לחדר אורחים-

המקרה של שימוש בסלון כחדר אורחים באמצעות ספה נפתחת למיטה הוא נכון במקרים שכל החדרים בבית הינם חדרי שינה ואין לנו פתרון עבור האורחים שמגיעים או לחילופין בתים שנוהגים לארח כמות גדולה של אנשים כך שכמות החדרים לא מספיקה. בספות אירוח הנפתחות למיטה של אקסלנט ישנה הפרדה מוחלטת בין מערכת השינה לבין מערכת הישיבה כך שביום יום הספה תשמש כמערכת ישיבה לכל דבר מבלי שתרגישו שמתחבאת מיטה בפנים ובמידת הצורך הספה תפתח למיטה זוגית מפנקת ותהפוך ברגע אחד לספת אירוח.

ספה פינתית שנפתחת למיטה זוגית בקלות והופכת את הסלון לחדר אורחים

הוספת מיטה בחדר הילדים עבור החברים שבאים למסיבת פיג'מות-

ילדים נוהגים לארח את החברים שלהם ולישון האחד אצל השני. במקרים כאלה זה נוח להציב ספה קטנה שנפתחת למיטה. אם החלל לא גדול במיוחד ניתן להחליף את הספה הנפתחת בכורסא שנפתחת למיטה ועדיין תקבלו פתרון מדהים כזה שלא יתפוס הרבה מקום וישמור על המראה הנקי בחדר. כמובן שהכורסא הנפתחת תוכל לשמש גם כפינת קריאה או כפינת ישיבה בחדר בנוסף לתפקידה ככורסא שנפתחת למיטה.

כורסא שנפתחת למיטה-אידאלית לחללים קטנים

בחדר אורחים לא גדול-

ישנם מקרים שישנו חדר שמיועד לשמש כחדר אורחים, אך הבעיה היא שכל מה שמצליח להיכנס לשם זה מיטה זוגית ו...זהו. להעמיד מיטה זוגית שברוב הזמן לא תהיה בשימוש בחדר קטן זה ניצול לא נכון של החדר. לעומת זאת, אם מציבים ספה נפתחת למיטה בחדר נשאר לנו מקום שאנחנו יכולים לנצל אותו לצרכים היומיומיים שלנו. למשל, אפשר להפוך את החדר לחדר טלוויזיה עבור הילדים או חדר משחקים כדי לשמור על סדר בשאר הבית. יש לקחת בחשבון גם שחדר האורחים אינו בשימוש רוב הזמן ומיטה זוגית בלבד יכולה לשמש רק לשינה ולעומת זאת ספה נפתחת למיטה הינה רב תכליתית ויכולה לשמש  גם כמערכת ישיבה רוב השנה וגם כמיטה לפי הצורך.  

ספת אירוח נפתחת למיטה זוגית עם תוספת של ראש מיטה

דירת סטודיו -

ישנם מקרים רבים של יחידות דיור שהן בעצם חלל אחד גדול ללא הפרדה של חדרים. לרוב במקרים אלה גם ככה החלל לא גדול במיוחד אז חבל להעמיס את יחידת הדיור כך שתהיה גם מיטה בנפרד וגם מערכת ישיבה בנפרד. אפשר פשוט לקחת ספה נפתחת למיטה עם מזרון שמיועד לשינה יומיומית וכך ליהנות גם ממערכת ישיבה וגם ממיטה זוגית לכל דבר וכמובן לנצל את החלל בצורה האידאלית.

חזרה לבלוג

לקולקציה של הספות הנפתחות למיטה

#מערכתישיבהאיטלקית #עיצובפנים #ספהמיטה #ספהנפתחתלמיטה #ספותנפתחות #ספותנפתחותלמיטה #ספותאירוח #ספתאורחים #חדראורחים #מיטה #הלבשתהבית #ריהוטחכם #אקסלנטרהיטים #סלוןנפתחלמיטה #עיצובהבית #פתרונותאירוח #ספהנפתחת #ריהוטאיטלקי