חיפוש

רהיטים איטלקיים, האומנם?

עודכן: 4 במאי 2020


כיום, חנויות רהיטים רבות מתגאות בכך שהרהיטים שלהן מיוצרים באיטליה. אך האם באמת זה המצב?

לצערי הרב בחברות רהיטים רבות לא מתביישים לשקר ולספר כי הרהיטים מיוצרים באיטליה כשבפועל הרהיטים מגיעים מסין, רומניה, בולגריה.

מערכת ישיבה מעוצבת תוצרת איטליה

הבעיה מתחילה בבעלי העסקים, שלא מתביישים לשקר וממשיכה במוכרים שבחלק מהמקרים לא מודעים לכך שהם מוכרים מוצר סיני כמוצר איטלקי. במקרים אחרים המוכרים עובדים לפי אחוזי מכירה. לכן, כל מה שמעניין את אותם המוכרים הוא לסגור עסקה בכל מחיר ולקבל את אחוזי המכירה שלהם, במידה ותתגלה בעיה שירות הלקוחות יצטרך להתמודד עם הלקוח ולא המוכר.

פעמים רבות הגיעו אליי לקוחות ואמרו לי שראו רהיטים איטלקיים במחירים הזויים. כיבואן של רהיטים איטלקיים וכאחד שנוהג לבקר מפעלים באיטליה באופן קבוע מצב זה מרתיח אותי, מכיוון שבמקרים רבים מוכרים לאנשים חלומות בחצי מחיר כאשר בפועל המחירים ביחס לסיפורים מנותקים מהמציאות.

באחד המקרים הגיעה אליי לקוחה וסיפרה לי כי ראתה ספה שנפתחת למיטה תוצרת איטליה בחצי המחיר. ביקשתי ממנה שתבדוק את העניין והיא סיפרה לי כי המוכר בחנות התעקש על כך שהמוצר מיוצר במלואו באיטליה.

ספה נפתחת למיטה איכותית תוצרת איטליה  ויכולה להיות ספת אירוח נפלאה

החלטתי לבדוק את העניין, אולי דווקא אני זה שמנותק מהמציאות?

התקשרתי לסניף בו ביקרה הלקוחה, והתחלתי לשאול שאלות. המוכר אכן התעקש כי הספה שנפתחת למיטה מיוצרת במלואה באיטליה. הבעיה הייתה שהוא לא ידע למספר שאלות ואמר כי עליו לבדוק את הנושא.

הסיפור האמיתי התגלה כאשר דיברתי עם שירות הלקוחות של החברה, שם התברר לי כי הספה כולה היא "בעיצוב איטלקי" וחלקי הספה מורכבים בכלל בסין. החלק היחידי שאכן מיוצר באיטליה זהו המזרון של הספה שנפתחת למיטה שנאמר לי שהוא נתפר באיטליה.

מקרה נוסף ודי משעשע הייתי אומר הוא שאחת החברות המובילות פרסמה בגאווה גדולה שהגיעו מכולות מאיטליה וכי הם מתכוננים לחגיגת רהיטים. כנהוג בחגיגות רהיטים, בחברה התחייבו למחירים חסרי תקדים. הם כל כך התרגשו שהם החליטו לצלם בגאווה גדולה סרטון שמראה כיצד פורקים את הרהיטים האיטלקיים מהמכולה (בהחלט רגע מרגש ונוגע ללב). יש רק בעיה אחת, הבעיה היא שלשקר אין רגליים. כשהם צילמו את הסרטון הם שכחו שעל האריזות יש כיתוב גדול במיוחד (שקשה לפספס אותו) שאומר:"Made in china".

רגע, אבל הם אמרו שהמכולות הגיעו מאיטליה... מבולבלים?

צילום מסך: בחלק העליון אומרים שהמכולות הגיעו מאיטליה ולעומת זאת בחלק המסומן רשום תוצרת סין

מה בכל זאת אתם יכולים לעשות?

- כל מה שנאמר לכם שיהיה כתוב בצורה מפורטת בהזמנה. כלומר, במידה ונאמר שהמוצר מיוצר כולו באיטליה תדרשו שכך גם יהיה כתוב בהזמנה (ההזמנה היא חוזה מחייב לכל דבר)

-תבקשו לראות את מסמכי היבוא ואת ארץ המקור

-לקראת ביצוע העסקה תדרשו לדעת את שם המפעלים שמייצרים באיטליה.

-לפני רכישה בחברה מסוימת תעשו עליה בדיקה ברחבי הרשת, תופתעו לגלות הרבה פרטים.

-תעשו סקר שוק! חשוב מאוד, יש סיבה למחירים שהם זולים משמעותית משאר המתחרים.

חזרה לבלוג

#יבוארהיטיםאיטלקיים #ספותנפתחות #רהיטיםאיטלקיים #סלוניםמעוצבים #סלוןאיטלקי #סלוניםאיכותיים #עיצובהבית